Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Konflikt pomiędzy herosami w Kapitan Ameryka: Wojna Domowa nie wybuchnie na tle ujawniania tożsamości?

Devin Faraci z portalu birthmoviesdeath.com postanowił wysnuć wnioski z ostatnich filmów Marvela i doszedł do konkluzji, że powód konfliktu pomiędzy Kapitanem Ameryką a Iron Manem będzie zupełnie inny, niż w komiksowym pierwowzorze.

Zwykle nie ma sensu zajmować się dywagacjami dziennikarzy, ale w tym wypadku wnioski jakie wyciągnął Faraci wydają się układać w spójny obraz. W komiksowej Wojnie Domowej osią konfliktu był spór pomiędzy Iron Manem a Kapitanem Ameryką na temat tajnych tożsamości bohaterów; Stark chciał je ujawniać, Rogers stanowczo się temu sprzeciwiał. W Marvel Cinematic Universe brakuje jednak bohaterów, których tożsamości byłyby wielką tajemnicą. Starka zna cały świat, Rogers i Banner także nie muszą nosić masek, trudno żeby o swoją prywatność martwili się Thor czy Vision. War Machine jest wojskowym, Wdowa i Hawkeye to byli agenci rządowi, i tak dalej. W filmie co prawda zadebiutować ma Spider-Man, ale umowa pomiędzy Marvelem a Sony została zawarta już po napisaniu scenariusza do „Kapitan Ameryka: Wojna Domowa”, ciężko więc sądzić, że nagle kompletnie zmieniono cały koncept, zamiast wprowadzać jedynie drobne poprawki.

Co więc może stać się powodem wojny pomiędzy bohaterami? Avengers zaczynają operować na całym świecie, a ich akcje choć spektakularne, są niezwykle niebezpieczne. Rządy państw boją się, że nie mając kontroli nad tak potężną grupą, może dojść do katastrofy. Obsesja Starka na punkcie stworzenia systemowej ochrony Ziemi po wydarzeniach z obu filmów z Avengers będzie wzrastać. Wiara w wolność i niechęć do sformalizowanych struktur Rogersa nie osłabnie, szczególnie po tym, jak Hydra praktycznie przejęła kontrolę nad SHIELD i niemal doprowadziła do ludobójstwa. Dodajmy do tego próbę przejęcia kontroli nad Avengers przez nową organizację, pełną polityków i innych podejrzanych figur, a mamy gotowy konflikt.

Jak będzie naprawdę, przekonamy się 6 maja 2016 roku.