Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kontrowersje wokół kinowego cyklu Obecność nie gasną

Wytwórnie Warner Bros. i New Line Cinema osiągnęły porozumienie w sprawie pozwu i wydały oficjalny komunikat. Ogłoszenie to pojawiło się tuż po kontrowersyjnym artykule The Hollywood Reporter, dotyczącym małżeństwa Warrenów.

Magazyn The Hollywood Reporter w swoim artykule zasugerował, że Ed i Lorraine Warrenowie, bohaterowie serii horrorów “Obecność”, w rzeczywistości nie byli idealną kochającą się parą, tak jak to zostało ukazane na ekranie.

Wcześniej Gerald Brittle, który jest autorem „Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren”, pozwał wytwórnie, oskarżając je o naruszenie wyłączności na opowiedzenie historii Warrenów. Teraz zaś Brittle i New Line wydali wspólne oświadczenie, w którym ogłaszają, że
Brittle wycofuje swoje oskarżenia, tłumacząc się nieporozumieniem, a studia nie złamały prawa.

Gerald Brittle twierdzi, że to nie on pozwał wytwórnie, a winę za całą aferę z pozwem ponosi Tony DeRosa-Grund. To właśnie producent pierwszej części “Obecności”, który w 2013 roku w e-mailach do wytwórni oskarżał Warrenów o ukrywanie romansu Eda Warrena z 15-latką, miał być autorem pozwu. Twórca od lat znajduje się na wojennej ścieżce z Warner Bros, prowadząc sądowe batalie.

Natomiast DeRosa-Grund wystosował własne oświadczenie, w którym oznajmia, że nigdy nie używał nazwiska Brittle’a jako zasłony, a oskarżenia, jakie są teraz wysuwane pod jego adresem mają być zasłoną dymną, by artykuł The Hollywood Reporter przeszedł bez echa.