Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kontynuacja To z wybranym scenarzystą!

„To” dopiero zadebiutował w kinach, a już notuje świetne wyniki. Nic dziwnego, że uwaga wytwórni zaczyna skupiać się na kolejnej części produkcji. „It: Part 2” zyskało już twórcę skryptu. Na stanowisko scenarzysty został zatrudniony Gary Dauberman, który sprawdził się w przypadku pierwszego filmu.

Oficjalny opis pierwszej części „To”:

Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.

Akcja „It: Part 2” ma natomiast rozgrywać się 30 lat później i przedstawić historię tego, jak dorośli bohaterowie z pierwszego filmu, stają do ostatecznego starcia z przerażającym klaunem.

Jak na razie „It: Part 2” nie dostał oficjalnie zielonego światła na realizację. Jednak bez wątpienia taka zgoda to jedynie formalność. New Line Cinema z chęcią widziałaby ponownie Andresa Muschiettiego na stanowisku reżysera kontynuacji.