Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kosmiczna załoga powraca na ekrany!

Ponad rok temu Amazon we współpracy z Paramount Television próbował wskrzesić produkcję “Kosmiczna Załoga”, jednakże mający pojawić się w obsadzie Alan Rickman zmarł, co skłoniło reżysera do zakończenia prac. Teraz znowu rozpoczęto prace nad projektem.

Nowe doniesienia wskazują, że Paul Scheer został zatrudniony do napisania scenariusza, zastępując poprzedniego scenarzystę, Roberta Gordona. Nie pojawiły się żadne szczegółowe informacje dotyczące projektu, ale swoje role mają powtórzyć Tim Allen, Sigourney Weaver, Tony Shalhoub, Sam Rockwell i Daryl Mitchell. Fabuła nie będzie kalką z filmowego pierwowzoru, a dodatkowo pojawić się ma historia młodszej załogi.

Nie wiadomo, czy Dean Parisot ponownie obejmie reżyserski stołek, ale producentami wykonawczymi z pewnością będą Mark Johnson oraz Melissa Bernstein. Ponad to scenarzysta Robert Gordon również został producentem wykonawczym.

Paul Scheer wypowiedział się na temat produkcji:

Na jednym ze spotkań z Paramount zapytano mnie o projekt moich marzeń – powiedziałem, że chciałbym poprowadzić sequel “Kosmicznej Załogi”. Okazało się to niezwykłym zbiegiem okoliczności, ponieważ właśnie chcieli mnie o to poprosić. Było to dla mnie pozytywnym zaskoczeniem i bardzo się cieszę, że będę mógł pracować z ludźmi z Paramount tak samo zafascynowanymi tą produkcją jak ja.

Sheer nie mógł zdradzić zbyt wielu detali dotyczących produkcji, ale powiedział:

Uwielbiam ten film i chcę okazać należny szacunek temu, co widziałem. Jednocześnie bardzo podoba mi się perspektywa oddania tego, co było w nim takie ekscytujące dla mnie jako fana sci-fi i “Star Treka”.