Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kowboje i obcy – film nie powinien powstać?

Brian Grazer z pewnością zalicza się do grona najsłynniejszych producentów filmowych. Nie tylko odpowiada za stworzenie filmów, które łącznie przyniosły zysk ponad 13 mld dolarów, ale był również nominowany do 43 Oscarów, a „Piękny umysł” sprawił, że dostał jednego z nich. Ale okazuje się, że jest jeden film, którego Grazer żałuje… a mianowicie „Kowboje i obcy”.

Film pojawił się w 2011 roku i teoretycznie miał się okazać wielkim sukcesem, gdyż w głównych rolach widzieliśmy Daniela Craiga i Harrisona Forda. Niestety, zysk ledwo przekroczył wydatki budżetowe. Grazer przyznał się, że przeczuwał to od początku:

„Nie lubię kowboi ani obcych! Ale w ten film zaangażowało się wiele gwiazd – Ron Howard, Steven Spielberg, reżyser Iron Mana Jon Favreau. Pamiętam to jedno spotkanie, dosyć wczesne, gdzie rozmawialiśmy o tytule „Kowboje i obcy”. Powiedziałem „Ale tak naprawdę tego tak nie nazwiemy, prawda?” a inni na to „Oczywiście, że nazwiemy!”. Po tym stwierdziłem, że „Nie do końca to chwytam”.”

Oczywiście Grazer miał rację, mimo „chwytliwego” tytułu, gwiazdorskiej obsady i tak ogromnego zaangażowania ludzi kina, „Kowboje i obcy” nie okazali się być hitem.