Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Królewna Śnieżka doczeka się kolejnej aktorskiej wersji?

Disney znowu idzie o krok dalej, jeżeli chodzi o wznawianie swoich klasyków w wersji live-action. Tym razem pojawiły się nowe informacje o projekcie „Królewna Śnieżka”. Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty i najbardziej prawdopodobnym wyborem jest Erin Cressida Wilson – jest w trakcie negocjacji ze studio. Póki co, nie znaleziono jednak reżysera produkcji.

Muzykę do filmu mają natomiast napisać Benj Pasek i Justin Paul. Ostatnio zasłynęli ze stworzenia piosenek do „La La Land” w reżyserii Damiena Chazalle, w którym wystąpili Ryan Gosling i Emma Stone.

Oryginalna historia o Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach zadebiutowała u Disneya w 1937 roku. Powstała w oparciu o bajkę braci Grimm i wciąż jest uznawana za jeden z najlepszych filmów animowanych wszech czasów. Oczywiście pojawiło się już wiele jej adaptacji, w tym chociażby „Królewna Śnieżka i Łowca”.

W marcu ogłoszono również, że Disney pracuje nad innym projektem live-action, „Rose Red”. Ten z kolei ma się skupiać na losach siostry Śnieżki, która wyrusza w podróż z krasnoludkami, aby przerwać klątwę snu ciążącą na jej siostrze.