Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kroniki Darkoveru jako serial!

Producenci Illena Kahn Power oraz Elizabeth Stanley ogłosiły, że nabyły prawa do stworzenia multiplatformowego serialu opartego na cyklu z gatunku fantasy i science fiction „Kroniki Darkoveru” autorstwa Marion Zimmer Bradley.

Marion Zimmer Bradley jest uznaną pisarką science fiction i fantasy, która najbardziej znana jest z cyklu avalońskiego, który rozpoczyna się od książki pt. „Mgły Avalonu”. Miała na swoim koncie 66 książek i 105 opowiadań.

– Cykl „Kroniki Darkoveru” osadzony w wyjątkowym świecie pełnym wielkiej przygody ma w sobie potencjał do bycia kultowym serialem. Książki mają wielu fanów na świecie w społecznościach wielbicieli science fiction i fantasy. Mogąc stworzyć świat Darkoveru poprzez wysokiej jakości efekty specjalne i móc opowiedzieć tę historię poprzez wiele platform, stworzenie serialu z fantastycznymi postaciami i wciągającymi historiami jest idealne. Taka seria nie tylko skierowana byłaby do fanów książki, ale do wielbicieli takich seriali jak „Gra o tron” czy „Battlestar Galactica” – mówi Kahn Power w oświadczeniu prasowym.

– Cykl Bradley opowiada o niesamowitej cywilizacji, która ma słabą technologię, ale posiada wiedzę jak wykorzystać moc PSI z ludzkiego umysłu (telepatia, telekineza). Jednym z kluczowym elementów jej powieści jest zmiana ról płci w fabule. Była jedną z pierwszych pisarek, które zmieniały stereotypy płci, tworząc złożone i zapadające w pamięć postacie, które zmagały się z własnym poczuciem tożsamości, jak z postrzeganiem ich przez społeczeństwo – dodała Stanley.

Darkover jest planetą skolonizowaną w XXI wieku przez rozbitków z Ziemi. Po kilku stuleciach ich ziemska technologia i pamięć o przeszłości przepadły. Żyją w erze przypominającej średniowiecze wraz z pierwotnymi mieszkańcami planety, posiadającymi psychiczne moce. Broń PSI jest nową formą toczenia wojny. Cykl opowiada o wiekach zmiany, wojny i konfliktów o planetę, aż zagubiona kolonia zostaje odkryta przez zaawansowane Imperium Ziemi.

Produkcja serialu ma rozpocząć się niebawem. Później projekt będzie szukał stacji, która go wyemituje.