Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Krótkometrażówka Puppy! dla fanów Hotelu Transylvania

 

Sony Pictures Animation wkrótce pokaże światu nowy krótki film osadzony w realiach Hotelu Transylvania, który ma przygotować fanów na kolejny sequel – „Hotel Transylvania 3”, który pojawi się w kinach jesienią 2018 roku. Krótka produkcja zatytułowana jest „Puppy!”, a studio postanowiło w końcu ujawnić pierwsze szczegóły na jej temat wraz z kilkoma klipami wideo.

Co zainspirowało reżysera Genndy’ego Tartakovskyego do jej stworzenia?

Kocham psy, a w ostatnim roku wzięliśmy jednego – to wielki bernardyn. A później tak pomyślałem: „Oh, a co by było gdyby Dennis chciał szczeniaczka, a Dracula przyniósł by mu jednego i byłby to wielki, potworny pies?” – zdradził twórca.

Na klipach możemy zobaczyć reakcje Dennisa na szczeniaczka – jest niezwykle podekscytowany!

Koncepcja tego psa wzięła się stąd, że zacząłem szkicować, co chciałbym zrobić… Bazgroliłem w zupełnie surowych kreskach i tak jakoś wyszło z tego olbrzymie, dziwaczne psisko w stylu buldoga, wyglądające jak mały potwór. Potem pokazałem to Craigowi Kellmanowi i on zaczął robić swoje rysunki, a ostatecznie stworzył finałowy design, który pokazuje wielkiego potwora buldoga. – dodaje reżyser.

„Hotel Transylvania” okazał się wielkim hitem 2012 roku – przyniósł Sony Pictures Animation łączy zysk 358,3 miliona dolarów, a druga część zarobiła jeszcze więcej, bo 473,2 miliona dolarów. Nic więc dziwnego, że premiera trzeciej części została zapowiedziana na 21 września 2018 roku.