Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Krudowie 2: Nowa era z świetnym otwarciem!

25 listopada do otwartych kin w USA trafiła animacja „Krudowie 2: Nowa era”, której w ten dzień udało się zarobić prawie dwa miliony dolarów.

Zachodnie media szacują, że film może zarobić dziesięć milionów dolarów do niedzieli. W środę udało się animacji zarobić ponad 1,85 mln dolarów, choć dystrybucja prowadzona jest w dość niepewnym czasie, gdy w USA i Kanadzie otwarte jest wyłącznie 2650 kin.

Co ciekawe, pierwsza część (2013) w dzień otwarcia zarobiła około 11,6 mln dolarów. Jest to więc spora różnica, która zapewne nie zadowala producentów, ale zapewne brali pod uwagę taką sytuację decydując się na premierę tego filmu w obecnych okolicznościach. Jeszcze 13-15 listopada ponad 50% kin w USA dostało pozwolenie na otwarcie. Teraz wygląda to zupełnie inaczej, w wielu stanach wprowadzono zakaz prowadzenia takiej działalności, obostrzenia bądź godziny policyjne.

Na Rotten Tomatoes obecnie „Krudowie 2” otrzymali 72% od krytyków, 95% od publiczności. W Polsce premiera filmu zaplanowana została na 8 stycznia 2021 roku.