Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Książę z Nowego Jorku zawita do Atlanty?

Wszystko wskazuje na to, że druga odsłona „Księcia w Nowym Jorku” (ang. „Coming to America”) niedługo wejdzie w fazę produkcji. Co prawda do premiery pozostało nieco ponad półtora roku, ale w Atlancie w stanie Georgia podobno szykowane są już miejsca do kręcenia zdjęć.

Gazeta The Atlanta Journal-Constitution poinformowała, że miasto przygotowuje się do tworzenia sequela „Coming to America”, a sam tytuł drugiej części ma podobno brzmieć w oryginalne „Coming 2 America”. Wskazano w magazynie wiele miejsc, w których zostaną nakręcone poszczególne fragmenty filmu – większość będzie w Georgii.

W obrazie zobaczymy pojednanie księcia Akeema (Eddie Murphy) i Semmiego (Arsenio Hall), jego dawnego sługę. Książę dowie się, że w Stanach przebywa jego dawno zaginiony syn i powróci do Ameryki, aby spotkać się z dziedzicem tronu Zamundy. Film zostanie wyreżyserowany przez Craiga Brewera („Tarzan: Legenda”, „Dolemite Is My Name”), a w produkcji wystąpią także Shari Headly (Lisa McDowell), John Amos (Cleo McDowell) i James Earl Jones (król Jaffe Joffer).

Odtwórca głównej roli, Eddie, wyraża się niezwykle entuzjastycznie wobec nadchodzącego filmu, niezmiernie cieszy go, że oficjalnie druga część „Księcia z Nowego Jorku” zaczyna posuwać się naprzód. Chwali zebrany zespół, widzi potencjał w reżyserze i wprost nie może się doczekać aż wszystkie uwielbiane przez widzów postacie powrócą na wielki ekran.

Scenarzystka „Coming 2 America”, Kenia Barris, również wyraża się w superlatywach względem reżysera. Podobają się jej zdolności Craiga, to że potrafi stworzyć niezwykły świat na ekranie, że robi to w imponujący sposób, że umie mówić swoim głosem i prezentować własną wizję. Wie, że będzie w stanie ożywić tę historię. Barris zaznacza, że nigdy jej nie zawiódł.

Druga część „Księcia z Nowego Jorku” ma trafić do kin 18 grudnia 2020 roku.


Źródło: comicbook.com