Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Księga dżungli w nowej zapowiedzi

 

Studio Walt Disney Pictures opublikowało dziś kolejny fragment „The Jungle Book” w reżyserii Jona Favreau. Film zadebiutuje w kinach już w przyszłym miesiącu.

Nadchodząca produkcja „Księga dżungli” będzie kolejną filmową adaptacją kultowego zbioru opowiadań dla młodzieży autorstwa Rudyarda Kiplinga. Reżyserią zajmie się Jon Favreau („Iron Man” 1-3, „Wilk z Wall Street”), a scenariusz napisał Justin Marks („Droga w przeszłość”, „Unbroken”).

„Księga Dżungli” zaprezentuje całkiem nowe spojrzenie na przygodę Mowgliego (Neel Sethi), ludzkiego dziecka wychowanego przez rodzinę wilków.

Chłopiec dowiaduje się, że nie jest już mile widziany w dżungli, kiedy przerażający tygrys Shere Khan (Idris Elba), noszący bliznę zadaną przez człowieka, obiecuje wyeliminować go w akcie zemsty. Mowgli wyrusza na wyprawę wraz z panterą-mentorem o imieniu Bagheera (Ben Kingsley) i wolnym duchem, misiem Baloo (Bill Murray) .

Po drodze Mowgli poznaje inne stwory z dżungli, które niekoniecznie są mu przyjazne, takie jak Kaa, pyton z hipnotyzującym spojrzeniem i Król Louie, który próbuje wycisnąć z Mowgliego sekret rozniecania ognia.

Choć twórcy filmu zapowiadają, że chcą wzorem „Życia Pi” połączyć nowoczesne efekty specjalne z tradycyjnym kinem, to wszystkie postacie prócz Mowgliego (w tej roli Neel Sethi) wykonane zostaną komputerowo. W angielskiej wersji głosu bohaterom użyczyć mają: Bill Murray (Baloo), Scarlett Johansson (Kaa), Idris Elba (Shere Khan), Lupita Nyong’o (Rakcha), Christopher Walken (Król Louie), Ben Kingsley (Bagheera) i Giancarlo Esposito (Akela).

Światowa premiera filmu została zaplanowana na 7 kwietnia, a w polskich kinach film zobaczymy 15 kwietnia. Nowy fragment produkcji możecie zobaczyć poniżej.