Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kto jeszcze mógł pojawić się w Wojnie bohaterów?

Film „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” wprowadził wiele superbohaterów, ale bracia Russo chcieli dać każdemu z nich szansę na osobiste zaistnienie. Prawdopodobnie dodanie kolejnych postaci zaburzyłoby pewną równowagę, choć rozważano jeszcze dwóch bohaterów, których ostatecznie nie pokazano w filmie.

We wczesnych etapach produkcji pojawił się pomysł, aby dodać do filmu Czerwonego Hulka (transformacja Thaddeusa Rossa) oraz włączyć w to zbroję Parkera, Iron Spider, zbudowaną przez Tony’ego Starka w komiksach:

Mieliśmy w tym filmie wielu bohaterów. Oczywiście rozważyliśmy wszystko, ale z tak ogromną liczbą postaci w jednym filmie próba dodania kolejnych, takich jak Red Hulk, sprawia, że trzeba dodać jeszcze jakąś historię. Aby się do tego dostać, trzeba stworzyć narrację. Thaddeus Ross, na naszej liście priorytetów, był częścią agendy rządowej i nie było potrzeby dodawania kolejnego, skomplikowanego charakteru do tej mieszanki. – mówi Joe Russo.

Jednakże nie oznacza to, że nie zobaczymy Czerwonego Hulka w innych filmach Marvela. Joe Russo przyznaje, że spędzili wiele miesięcy nad umacnianiem historii, dopasowaniem postaci i różnych elementów, dlatego są one po części do ich dyspozycji, a więc „wszystko jest możliwe”.

Russo redhulk TOP

 

Russo iron spider