Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kto stanie za kamerą Harbingera?

Jak donosi serwis That Hashtag Show, ekranizacja komiksu „Harbinger” zyskała reżysera. Za kamerą widowiska od Sony i Valiant Comics stanie Justin Tipping.


Już wcześniej Tipping został jedynym ze scenarzystów tego projektu, a teraz Sony zdecydowało, że powierzy mu również reżyserię.

“Harbinger” będzie opierał się na wydawanej w latach 1992-1994 (i wznowionej w 2012 roku) serii komiksowej, opowiadającej o grupie amerykańskich nastolatków zwanych heroldami, którzy posiadają supermoce. Jeden z nich, Pete Stanchek, musi zmierzyć się ze znacznie potężniejszym od siebie przeciwnikiem, który pragnie wykorzystać swoje zdolności do zbrodniczych celów. Komiks był jedną z kultowych pozycji w latach 90., przez niektórych fanów określanym nawet mianem „komiksu dekady”.

„Harbinger” i „Bloodshot” to dwa z pięciu planowanych przez Sony filmów z uniwersum Valiant Comics. Prace na planie „Bloodshota” z Vinem Dieselem dobiegły końca miesiąc temu. Sony planuje, że oba filmy dostaną sequele, a zakończy je ekranizacja komiksu z 2013 roku pt. „Harbinger Wars”, w którym obaj bohaterowie się spotkali.