Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kto zagra Bloodshota?

Sony Pictures przypomina fanom, że pracuje nad projektem ekranizacji komiksu „Bloodshot”. W mediach pojawiły się pierwsze doniesienia na temat aktorów branych pod uwagę przez wytwórnię do obsadzenia głównej roli.

Reżyserię kinowej ekranizacji „Bloodshot” Sony powierzyło debiutantowi, Dave’owi Wilsonowi. Wilson pracował wcześniej wspólnie z Timem Millerem przy „Deadpoolu”, a na swoim koncie ma także materiały filmowe do wielu gier, jak chociażby zwiastuny do „Mass Effect 2”, „BioShock Infinite”, „The Division”, „Star Wars: The Old Republic” czy „Halo 2”. „Bloodshot” będzie jego reżyserskim debiutem przy filmie pełnometrażowym. Scenariusz ekranizacji przygotuje Eric Heisserer („Nowy początek”, „Coś”, „Kiedy gasną światła”).

Postać Bloodshota pojawiła się w komiksach firmy Valiant po raz pierwszy w 1994 roku. Jego twórcami są Kevin Van Hook, Don Perlin i Bob Layton. W późniejszym okresie fabuła komiksu uległa zmianie i wydano go po raz drugi. Właśnie na tej nowej historii będzie opierać się film Wilsona. Jak na razie nie podano choćby przybliżonej daty premiery projektu.

Bloodshot jest kryptonimem super-zabójcy, stworzonego dzięki tajnemu eksperymentowi o nazwie Projekt Łazarz. Mafiozo, Angelo Mortalli, zostaje zabity, a jego ciało zostaje włączone do projektu. Zostaje wskrzeszony jako supersilna i niemal niezniszczalna istota, a dzięki technologicznym udoskonaleniom i nanobotom staje się żołnierzem doskonałym: potrafi szybko leczyć rany, zmieniać postać i wchodzić w interakcje z technologią. Jednak wymyka się spod kontroli organizacji, która go stworzyła i staje się ściganym przez wszystkich zbiegiem, pozbawionym wspomnień o dawnym życiu. Odkrycie przeszłości i tego, kim się stał dodatkowo komplikują nanoboty – okazują się być świadome, a Bloodshot jest dla nich kimś w rodzaju zbawcy i boga, który ma do wykonania misję.

Bloodshot okładka

Kogo Sony bierze pod uwagę jako odtwórcę roli Bloodshota? Być może na wielkim ekrnia Bloodshota sportretuje:

James McAvoy

James McAvoy

Oscar Isaac

Oscar Isaac

Nicholas Hoult

Nicholas Hoult

Mark Wahlberg

Mark Wahlberg