Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kto zagra w ekranizacji Sleeping Dogs?

Choć fani gry „Sleeping Dogs” nie będą mieć okazji zagrać w kontynuację tytułu, ze względu na zamknięcie studia United Front Games, to jednak sama marka przetrwa i zyska nowy wizerunek. Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarł portal Deadline wynika, że w planach jest film na podstawie gry!

Główną rolę, policjanta z Hong-Kongu, który sprzeciwia się organizacji przestępczej Sun On Yee, miałby zagrać Donnie Yen („Ip Man”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Blade II: Wieczny łowca”).

sleeping dogs donnie yen

Producentami filmu na podstawie „Sleeping Dogs” mają być Neal Moritz, Dmitri Johnson Dan Jevons, Toby Ascher oraz Stephan Bugaj. Film powstanie na zlecenie wytwórni Original Film oraz DJ2 Entertainment. Nie wiadomo kto miałby objąć stanowisko reżysera projektu i nie określono jeszcze, choćby przybliżonej, daty premiery filmu.

Gra „Sleeping Dogs” zadebiutowała na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360 w 2012 roku, a wydawcą było studio Square Enix i choć nie sprzedała się zbyt dobrze, to zyskała grono fanów i zebrała wiele przychylnych opinii.