Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Która produkcja będzie wstępem do czwartej fazy MCU?

Ostatnie dziewięć lat i 16 filmów z MCU zmierzały do ostatecznego powiązania losów Avengersów, Strażników Galaktyki i Thanosa. I to właśnie będzie miało miejsce w „Avengers: Infinity War” oraz tajemniczych „Avengers 4”. Ale co potem? Kevin Feige uważa jednak, że to nie te filmy, ani nawet nie nowy Thor, całkowicie wbiją nas w kinowy fotel. To nie one wprowadzą nas w nową, 4 Fazę MCU…

Wiele się dzieje w trzecim i czwartym filmie o Avengersach, jak zapewne możecie to sobie wyobrazić… Kto będzie lepszą osobą do chwycenia Twojej dłoni i wprowadzenia cię w kolejną inkarnację MCU, w tak bardzo realistyczny, ugruntowany sposób, niż Peter Parker? Wchodzi do kin dwa miesiące po „Avengers 4”, więc o tym właśnie będzie kolejny film dotyczący Spider-Mana. To było zamierzone. Tak jak wydarzenia z „Captain America: Civil War” wpłynęły na Petera, to jak został odesłany przez Tony’ego i zamierzał wrócić po kolejnym roku, to jak wpłyną na niego wydarzenia z „Infinity War” i „Avengers 4”. – zapowiada Feige.

A więc Peter spotka się ze Strażnikami Galaktyki, będzie walczył z Thanosem i może doczeka się podróży międzygwiezdnych – a to wszystko w czasie letnich wakacji pomiędzy pierwszym i drugim rokiem college’u. To chyba dużo jak na szesnastolatka? Feige przyznaje, że jest jeszcze sporo szczegółów do dopracowania:

Gdy rozpoczynaliśmy prace nad „Homecoming”, znaliśmy główne motywy produkcji, ale potrzeba było całej magii scenografów i reżyserów, aby powołać to do życia. Jesteśmy teraz w tej samej sytuacji i zaczynamy pisać kolejny film o Spider-Manie w przeciągu następnych kilku tygodni.

„Spider-Man: Homecoming” wchodzi do kin 7 lipca, a sequel ma się pojawić 5 lipca 2019 roku.