Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kulisy prac nad Valerian i Miasto Tysiąca Planet (wideo)

Najnowsze dzieło Luca Bessona, będące spełnieniem jego marzeń, będziemy mogli zobaczyć już w sierpniu. Tymczasem w sieci zaprezentowano materiał zakulisowy, w którym reżyser opowiada o wieloletnich przygotowaniach do pracy na planie filmowym i zdradza co nieco o bohaterach produkcji.

„Valerian i Miasto Tysiąca Planet” to – szczycąca się jednym z rekordowych w historii kina budżetem – adaptacja bestselerowego komiksu Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mezieresa, który również pojawił się na planie filmowym i przyznał, że nie spodziewał się, że jogo komiks zostanie kiedyś zekranizowany.

W obsadzie filmu wystąpią sławy ze świata kina, muzyki i modelingu, m.in.: Cara Delevingne, Dane DeHaan, Rihanna, Rutger Hauer, Herbie Hancock, Ethan Hawke, John Goodman i Clive Owen.

Opis dystrybutora:

Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet – kulturowym i politycznym centrum galaktyki – przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Światowa premiera „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” 1 lipca, a w polskich kinach film zobaczymy 4 sierpnia.