Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kulisy prac nad Zabójczymi maszynami

Twórcy widowiska udostępnili w sieci kolejny materiał, w którym możemy przyjrzeć się jak powstawał świat postapokaliptycznej przyszłości ukazany w filmie Christiana Riversa.

Ten film pokochają wszyscy fani fantasy, kina akcji, a także fani kina ze znakiem jakości Petera Jacksona („Hobbit”, „Władca pierścieni”). Zapierająca dech w piersiach, widowiskowa opowieść o świecie przyszłości. Świecie, w którym nie ma Warszawy, Londynu, Waszyngtonu czy Moskwy, jakie znamy. W tym świecie dawne miasta to… zabójcze maszyny!
Zobaczcie, jak powstawało to zupełnie nowe uniwersum przyszłości.
„Zabójcze maszyny” w kinach od 7 grudnia.

Najnowszy obraz Jacksona powstał na podstawie „Mortal Engines” (pol. „Żywe maszyny” z 2003 albo „Zabójcze maszyny” z 2018 – oba wydania opublikowane przez Amber) Philipa Reeve’a, pierwszego tomu, otwierającego cykl o tym samym tytule, ewentualnie wariancie „The Hungry City Chronicles”. Pozostałe tomy serii to „Złoto drapieżcy”, „Infernal Devices” i „A DarklingPlain” oraz dodatek „NightFlights”. Muzykę do filmu skomponował Junkie XL, czyli Tom Holkenborg.

W obsadzie pojawią się m.in. Stephen Lang, Leila George, Jihae, Robbie Sheehan, Ronan Raftery , Hera Hilmar, Hugo Weaving, Colin Salmon oraz Joel Tobeck.

Oficjalny opis produkcji:

Cywilizacja człowieka została zniszczona przez kataklizm. Tysiące lat potem ludzkość dostosowała się do nowych warunków. Gigantyczne miasta przemieszczają się po Ziemi, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy (Robert Sheehan), pochodzący z przedmieść miasta trakcyjnego – Londynu, walczy o przetrwanie. Na swojej drodze spotyka niebezpieczną uciekinierkę Hester Shaw (Hera Hilmar). Dwa przeciwieństwa, których drogi nigdy nie powinny były się przeciąć, tworzą nieprawdopodobny sojusz. Sojusz, który ma zmienić bieg przyszłości.

Nad scenariuszem ekranizacji pracowali Peter Jackson, Fran Walsh i Philippa Boyens – ekipa odpowiadająca za scenariusze do „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Producentami są Jackson, Walsh, Zane Weiner, Amanda Walker i Deborah Forte. Reżyserią zajmie się Christian Rivers. Film powstaje na zlecenie Universal Pictures i Media Rights Capital.