Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kulisy produkcji Małej Syrenki

W sieci pojawiły się zdjęcia z planu aktorskiej odsłony przygód Arielki. W roli głównej występuje piosenkarka i aktorka Halle Bailey.

Animacja „Mała Syrenka” z 1989 roku została zainspirowana baśnią Hansa Christiana Andersena. Historia skupia się na syrence Ariel, której znudziły się morskie krainy i marzy o staniu się człowiekiem. Gdy pewnego razu ratuje życie księciu Erykowi, syrenka postanawia za wszelką cenę spotkać go ponownie. Zdesperowana Arielka zawiera umowę z morską wiedźmą Urszulą.
Reżyserem aktorskiej odsłony baśni został Rob Marshall („Mary Poppins powraca”), a fabułę rozpisał David Magee. W filmie „Little Mermaid” pojawią się kultowe piosenki z animacji, ale nie zabraknie też nowych piosenek, które skomponowali Alan Menken (autor oryginalnej muzyki) oraz Lin-Manuel Miranda.

W obsadzie obok Halle Bailey (Ariel) pojawią się również Jonah Hauer-King (Książę Eryk), Jacob Tremblay (Florek),Daveed Diggs (Sebastian), Awkwafina (Blagier), Melissa McCarthy (Urszula) i Javier Bardem (Król Tryton). Film nie ma jeszcze ustalonej dokładnej daty premiery