Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Kulisy sequela Fantastycznych Zwierząt!

Nowy materiał promocyjny filmu „Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald” oferuje nam powrót do Hogwartu. To ukryte spojrzenie na szkołę magii w pierwszych latach jej istnienia, zanim jeszcze narodził się Harry Potter. Opactwo Lacock stanowiło wtedy odpowiednik szkoły i choć nie jest tak okazałe jak zamek Alnwick, to mimo wszystko Rowling wykazała uznanie dla ekipy filmowej.

 

 

Oczywiście uwielbiam powracać do Hogwartu. Wygląda bardzo podobnie dla każdego, kto oglądał filmy o Harrym Potterze. Ale oczywiście kadra pedagogiczna jest zupełnie inna. – mówi autorka.

Dla Rowling to kwestia nostalgiczna, ale to zupełnie nowe doświadczenie dla Jude’a Law. Aktor wcielający się w Albusa Dumbledore’a wyznał, że stanie się częścią tego uniwersum było niesamowitym uczuciem:

To było trochę jak takie doświadczenie poza ciałem, bo oglądałem wszystkich, nawet te zajęcia szkolne. I nagle znajdujesz się w tym świecie, sam to wszystko robisz, a potem patrzysz na siebie i uświadamiasz sobie, jakie to było wyjątkowe.

Premiera filmu zapowiedziana jest na 16 listopada.