Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Laleczka Chucky zabije Chudego z Toy Story?!

Wytwórnia Orion Pictures opublikowała dość zaskakujący plakat nadchodzącego widowiska „Laleczka”, na którym widać nie tylko fragment tytułowej zabawki, ale także dłoń uwielbianego przez fanów „Toy Story” Chudego, jednoznacznie wskazujący jakie intencje będzie miała w filmie Chucky.

Reżyserią produkcji zajął się Lars Klevberg („Polaroid”), na bazie scenariusza Tylera Burtona Smitha, a na ekranie zobaczymy Aubret Plazę i Brana Tyree’a Henry’ego. Głos Laleczce podłoży Mark Hamill. Z kolei muzykę skomponuje Bear McCreary.

Ręka Chudego z charakterystycznym kapeluszem, nieco rozpruta, z wystającą watą i śladem krwi oraz unosząca się stopa Chucky – taki plakat ewidentnie ma wskazywać na to, że Laleczka odrywa się od „świata zabawek”, nie jest tym, do czego ją w zamyśle stworzono. Będzie mordować i to z dużą brutalnością, nie poprzestając na kobietach, dzieciach czy… zabawkach. Jej odejście na obrazie z kolei może sugerować obojętność, bezrefleksyjne mordowanie i wykonywanie określonego celu – co w związku z fabułą by się zgadzało.

„Laleczka” będzie przedstawiać historię Karen (Aubrey Plaza), która na urodziny syna (Gabriel Bateman) postanowi sprezentować mu nowoczesną lalkę. W przeciwieństwie do poprzednich części w obrazie nie ma być metafizycznego motywu, Chucky nie będzie opętana przez duszę mordercy, lecz zostania zhakowana tak, aby zapewnić rodzinie noc niezapomnianych wrażeń. Wobec tego, tym razem nie będzie to opowieść o furii zza grobu, ale o niebezpieczeństwie płynącym z wadliwych sprzętów. Można się zatem spodziewać, że w zbliżającym się widowisku w światło reflektorów ukaże się lęk przed tym, że coś może się zepsuć, może okazać się wybrakowane albo nieprawidłowo skonfigurowane, a przez to niebezpieczne i śmiercionośne.

Film ma trafić do polskich kin 20 czerwca.