Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Lamb – nowa groza od A24 z Noomi Rapace

Studio A24 opublikowało międzynarodowy zwiastun filmu „Lamb”, w którym jedna z ról przypada Noomi Rapace. Premiera będzie miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Cannes (2021).

„Lamb” to debiutanckie dzieło islandzkiego twórcy Valdimara Jóhannssona, które stało się częścią segmentu „Un Certain Regard”, poświęconego filmom skoncentrowanym na opowiadaniu historii w nietradycyjny sposób.

Dojrzała para mieszka we wręcz idyllicznych warunkach islandzkiej wsi, gdzie prowadzi spokojne życie z dala od wielkiej cywilizacji, zajmując się hodowlą owiec. Jednak w tym sielskim obrazie coś nie gra, a widzom przyjdzie zmierzyć się z grozą, budowaną napięciem i gęstniejącą atmosferą. W zwiastunie otrzymujemy wyłącznie obietnice czegoś strasznego, ale czyż nie boimy się właśnie tego, czego nie potrafimy sobie wyobrazić albo ogarnąć umysłem? Kto wie, być może taki koszmar da nam „Lamb”.

Premiera festiwalowa będzie miała miejsce na tegorocznym wydarzeniu w Cannes (13 lipca). Jeszcze nie podano orientacyjnych terminów kinowej premiery.