Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Legion Samobójców – spot z opiniami krytyków

Podczas półfinałowego meczu Euro 2020 między Anglią i Danią, wyemitowano krótki materiał promujący kolejną odsłoną przygód Legionu Samobójców. W spocie zawarto pierwsze opinie krytyków.

Pozostało jeszcze trochę czasu do premiery „The Suicide Squad”, a kampania promocyjna widowiska nie ustaje. Kilkoro krytyków miało już okazję obejrzeć film w reżyserii Jamesa Gunna i ich oceny pojawiły się w najnowszym spocie.

Obraz zebrał pochwały od Ali Plumb z BBC Radio 1 – „oszałamiające widowisko”, a serwis Digital Spy wystawił ocenę 4/5 gwiazdek. I choć są to optymistyczne wieści, to trzeba pamiętać, że opinie te wybrano pod kątem wizerunkowej kampanii obrazu.

<blockquoteclass=”twitter-tweet”>

🤳 https://t.co/jwEPhjpxjy

— James Gunn (@JamesGunn) July 7, 2021

<blockquoteclass=”twitter-tweet”>

Oh hi @digitalspy in the new TV spot for The Suicide Squad. #TheSuicideSquadpic.twitter.com/tzllav28Et

— Ian Sandwell (@ian_sandwell) July 7, 2021

W obsadzie widowiska pojawią się m.in.: Margot Robbie (Harley Quinn), Viola Davis (Amanda Waller), Joel Kinnaman (Colonel Rick Flag), Michael Rooker (Savant), Peter Capaldi (The Thinker), JaiCourtney (CaptainBoomerang), David Dastmalchian (Polka Dot Man), Idris Elba (Bloodsport), Alice Braga (SolSoria), Nathan Fillion (TDK), John Cena (The Peacemaker), SeanGunn (Weasel), Pete Davidson (Blackguard), Flula Borg (Javelin), Daniela Melchoir (Ratcatcher 2) oraz MaylingNg (Mongal).

Oficjalny opis fabuły „The Suicide Squad” prezentujemy poniżej:

Witajcie w piekle, zwanym też BelleReve. Jest to więzienie z największym odsetkiem zgonów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Trzymani są tu najgorsi superzłoczyńcy, którzy posuną się do wszystkiego, żeby odzyskać wolność. Nawet do wstąpienia do supertajnej i superszemranej Jednostki Uderzeniowej X. Dzisiejsze zadanie z rodzaju wykonaj albo zgiń? Zebrać oddział przestępców, w tym Bloodsporta, Peacemakera, Kapitana Boomeranga, Ratcatcher Drugą, Savanta, King Sharka, Blackguarda, Javelina i ulubioną świruskę każdego, Harley Quinn. Następnie uzbroić ich po zęby i zrzucić (dosłownie) na odludnej wyspie CortoMaltese, na której roi się od wrogów. Oddział, wykonując swoją misję poszukiwawczą, przedziera się przez dżunglę, w której za każdym drzewem czają się bojówkarze i partyzanci. Renegatów okiełznać może jedynie towarzyszący im pułkownik Rick Flag… oraz rządowe implanty w uszach, zdradzające każde ich posunięcie Amandzie Waller. I jak zwykle – jeden nieopatrzny ruch i nie żyją (z ręki przeciwników, współtowarzysza lub samej Waller). Gdyby ktoś chciał pobawić się w hazardzistę, to rozsądek podpowiada, żeby na nich nie stawiać. Na żadne z nich.

Za scenariusz i reżyserię obrazu odpowiada James Gunn. Wytwórnia Warner Bros. zaplanowała premierę „The Suicide Squad” na 4 sierpnia 2021 roku.