Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Leia Organa nie jest już księżniczką w Przebudzeniu Mocy

 

Postać Leii w „Przebudzeniu Mocy” ponownie zagra Carrie Fisher. Jednak portal Entertainment Weekly poinformował, że w najnowszym filmie z sagi „Gwiezdne Wojny” Leia Organa, do tej pory tytułowana księżniczką, straciła swój tytuł na rzecz innego.

Choć w pewnym momencie w „Przebudzeniu Mocy” jest jeszcze tytułowana „księżniczką”, to reżyser J.J. Abrams oficjalnie potwierdził, że nie będzie to jej oficjalny tytuł. Leia Organa będzie nazywana generałem.

„Stawka w jej historii jest zbyt poważna, nie ma w niej miejsca na dużą ilość żartów. Jednakże obecność Carrie Fisher obok Harrisona Forda w naszym filmie jest czymś wiekopomnym. Mogę jedynie przypuszczać jak wielki bagaż doświadczeń wnoszą ze sobą. Sam jestem jedynie fanem, który kocha sagę Gwiezdnych Wojen. Oni natomiast żyli wtedy i żyją teraz – tworzą fenomen Star Wars od 1977 roku.” – podkreślił reżyser.

Również sama Carrie Fisher zabrała głos w sprawie swojej bohaterki:

„Leia jest samotniczką pod wielką presją. Nadal oddaną swojej sprawie, jednak równocześnie czuje się przegrana, zła i bardzo zmęczona”.

Twórcy opublikowali także drugi spot, złożony ze znanych już scen, który możecie zobaczyć poniżej.

Natomiast w najbliższy piątek, na Disney Channel będziemy mogli zobaczyć nowy materiał z planu „Przebudzenia Mocy”, którego zapowiedź poniżej.

Reżyserią „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” zajął się J.J. Abrams, który wspólnie z Lawrencem Kasdanem („Gwiezdne Wojny część V i VI”, „Poszukiwacze zaginionej Arki”) napisał także scenariusz filmu.

W obsadzie najnowszej produkcji „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” pojawią się: Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Kenny Baker, John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Gwendoline Christie, Lupita Nyong’o i Max von Sydow.

„Przebudzenie Mocy” pojawi się w kinach już 18 grudnia!