Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Leonard Wu w obsadzie Alita: Battle Angel

Aktor znany z serialu “Marco Polo” właśnie dołączył do prowadzonej przez Roberta Rodrigueza adaptacji mangi “Alita: Battle Angel”. Wu wcieli się w Kinuba, który w mandze był mistrzem koloseum.

W obsadzie znaleźli się także Rosa Salazar (w tytułowej roli), Christoph Waltz, Jackie Earl Haley, Ed Skrein, Eiza Gonzales, Lana Condor i Mahershala Ali.

Akcja „Ality” osadzona jest w XXVI wieku, i opowiada historię żeńskiego cyborga cierpiącego na amnezję, który został zabrany ze złomowiska i wskrzeszony przez naukowca. Pomimo problemów z pamięcią cyborg pamięta jednak ciężki trening uczący ją zabójczych sztuk walki, przez co staje się łowcą zbrodniarzy. Jak we wielu podobnych przypadkach, produkcja celuje w ukazanie podróży młodej kobiety, która odkrywa samą siebie i poznaje miłość.

James Cameron od ponad dekady rozwijał projekt filmu, ale teraz w pełni zaangażował się w sequele „Avatara” i postanowił powierzyć „Alitę” reżyserowi „Sin City”. Prace na planie produkcji mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.