Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Liam Neeson czyta Siedem minut po północy!

 

W ten weekend w kinach miała miejsce premiera filmu „Siedem minut po północy”, adaptacji powieści Patrika Nessa o tym samym tytule. Reżyserią zajmował się J.A. Bayona. Jest to historia Conora, chłopca, próbującego poradzić sobie z chorobą matki. Conor prosi o pomoc potwora, który zawsze przychodzi do niego dokładnie 7 minut po północy. Posłuchajcie fragmentu powieści w interpretacji Liama Neesona.

Głosu potworowi udziela Liam Neeson, co jest doskonałym wyborem, o czym możecie się przekonać nie tylko z filmu, ale również z poniższego wideo, na którym aktor czyta powieść Nessa.

Wśród obsady zobaczymy Toby’ego Kebbella, Sigourney Weaver oraz Geraldine Chaplin. Scenariusz napisał sam Ness.

Oficjalny opis filmu:

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.