Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Licencja na zabijanie na Broadwayu? Trwają prace nad James Bond: The Musical!

Postać agenta Jej królewskiej Mości w służbie brytyjskiego wywiadu wojskowego – MI6, stworzona przez pisarza Iana Fleminga jest znana na całym świecie i stała się marką sama w sobie. Czekamy na koleją filmową odsłonę przygód agenta 007 w Spectre, a niedawno pojawiły się informacje, że powstanie także “James Bond: The Musical”.

Jego przygotowaniem zajmie się Merry Saltzman, córka Harry’ego Saltzmana, który przez lata pełnił funkcję producenta filmów o Jamesie Bondzie. Realizatorka poinformowała, że w musicalu zobaczymy zarówno znane czarne charaktery, ale pojawią się także nowi przeciwnicy, no i oczywiście dziewczyna Bonda.

Za stronę muzyczną i teksty piosenek w projekcie “James Bond: The Musical” odpowiada muzyk country Jay Henry Weisz, a scenariusz przygotuje Dave Clarke. Na razie nie znamy obsady musicalu.

Warto podkreślić, że m.in. właśnie dzięki zmarłemu w 1994 roku Harry’emu Saltzmanowi mogliśmy zobaczyć takie filmy z serii o Jamesie Bondzie jak “Pozdrowienia z Rosji”, “Doktor No.” czy “Goldfinger”.

Wstepnie data premiery “James Bond: The Musical” jest zapowiadana na przełom 2017 i 2018 roku na Broadway’u lub w Las Vegas.