Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Live-action Mulan pojawi się w 2018 roku

W marcu zeszłego roku Disney rozpoczął produkcję remake’u klasyki z 1998 roku, czyli hitu „Mulan”. Pojawiły się informacje, że projekt ma być 3D live-action, a datę premiery ustalono na 9 listopada 2018 – dwa tygodnie wcześniej niż kolejną część „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” od Warner Bros.

Jak na razie żaden reżyser nie jest zaangażowany w projekt, ale producentami będą Jason Reed, Chris Bender i Jake Weiner. Scenariuszem zajmą się Rick Jaffa i Amanda Silver, którzy zmienią nieco oryginalny skrypt autorstwa Lauren Hynek i Elizabeth Martin.

Jak wszystkim pewnie wiadomo, oryginalna animacja „Mulan” opowiada o losach tytułowej młodej bohaterki, która wraz ze swoim smoczym towarzyszem o imieniu Mushu wyrusza na wojnę i ostatecznie staje się jedną z najbardziej heroicznych postaci w kraju. Produkcja zarobiła 304 miliony dolarów w kinach, a w 2004 roku ukazał się jej sequel.

Studio Disney ogłosiło globalny casting, i poszukuje chińskiej aktorki, która miałaby zagrać Mulan. Oficjalna data rozpoczęcia zdjęć nie została jeszcze ustalona.