Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Łotr 1 króluje na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych

Pierwszy film z cyklu „Gwiezdne Wojny – historie”, „Łotr 1”, przedstawiający historię zdobycia przez Rebeliantów planów Gwiazdy Śmierci, okazał się być zwycięzcą świątecznego weekendu w USA. Jak poradziły sobie pozostałe produkcje?

„Rogue One: A Star Wars Story” w drugim tygodniu wyświetlania 64,4 mln $, a w dniu dzisiejszym na koncie produkcji znajduje się już suma przekraczająca 318 mln $. „Łotr 1” od Disneya i LucasFilm znalazła się na 9 miejscu w rankingu najbardziej dochodowych filmów 2016 roku w Stanach. Z takimi zyskami film z pewnością zajmie miejsce na podium.

Całkiem dobrze prowadziła sobie nowa animacja studia Universal – „Sing”. Od dnia premiery, 21 grudnia, do świątecznego poniedziałku zdołała zgromadzić na swoim koncie sumę 75,544 mln dolarów, z czego 35,3 mln w sam weekend.

Niestety, o podobnych wynikach nie mogły nawet marzyć pozostałe produkcje. Zarazem „Assassin’s Creed”, jak i „Pasażerowie”, zostały zrealizowane z rozmachem (za ponad 100 mln $) i gwiazdorską obsadą, a zaliczyły bardzo kiepskie otwarcia i nie zdołały przyciągnąć widzów do kin. „Pasażerowie” w przeciągu sześciu dni od premiery zarobili niewiele ponad 30mln $ (weekendowe zyski 14,8mln $), a „Assassin’s Creed” zaledwie 22,5 mln $ ( w weekend 10,3 mln).

Poniżej prezentujemy pierwszą dziesiątkę długiego, świątecznego weekendu w Stanach Zjednoczonych:

box office weekend św

Źródło: boxofficemojo.com