Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Lucasfilm dementuje plotki o wykorzystaniu CGI przy postaci Lei

Po śmierci Carrie Fisher rzesze fanów „Gwiezdnych Wojen” zastanawiają się jakie kroki podejmie wytwórnia odnośnie postaci księżniczki-generał Lei Organy. W grudniu tego roku na ekrany wchodzi ostatni film z sagi z udziałem aktorki, która zdążyła przed śmiercią nakręcić wszystkie sceny do ósmej części. Teraz Lucasfilm wydał oficjalne oświadczenie w sprawie „Star Wars: Episode IX”.

W mediach przewijały się najróżniejsze scenariusze postępowania twórców „Star Wars: Episode IX”: od reshootów i umniejszenia roli Lei, po wygenerowanie jej postaci cyfrowo. Teraz głos w sprawie zabrała wytwórnia Lucasfilm, zaprzeczając możliwości użycia CGI w dziewiątej części „Gwiezdnych Wojen”:

Zazwyczaj nie odpowiadamy na plotki krążące wśród fanów i dziennikarzy, jednak tym razem nie możemy pozostawić tych spekulacji bez komentarza. Wszystkich fanów zapewniamy, że Lucasfilm nie ma zamiaru wykreować komputerowo występów Carrie Fisher w roli księżniczki Lei Organy. – takie oświadczenie wydał zarząd wytwórni, podkreślając dodatkowo, że cała ekipa filmowa pracująca nad „Gwiezdnymi Wojnami” darzy ogromnym szacunkiem zarówno Carrie Fisher, jak i jej ikoniczną bohaterkę, wciąż będąc w żałobie po jej śmierci.