Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mad Max dostanie prequel opowiadający o młodej Furiosie

To już oficjalne: 5 lat po premierze nagrodzonego Oscarami filmu George’a Millera “Mad Max: Na drodze gniewu”, ruszają przygotowania do produkcji spin-offu o Furiosie. Niestety, w filmie nie zobaczymy Charlize Theron.

Reżyser i scenarzysta widowiska, George Miller oficjalnie potwierdził, że zrealizuje kolejny film ze świata “Mad Maxa”, jednak będzie to prequel produkcji z 2015 roku. Film przedstawi historię Furiosy, a jego akcja osadzona będzie 20 lat przed wydarzeniami, które mogliśmy zobaczyć w „Na drodze gniewu”.

W rozmowie z portalem The New York Times reżyser zdradził kilka szczegółów na temat nowego filmu. Scenariusz „Furiosy” powstał jeszcze w trakcie prac nad „Mad Max: Na drodze gniewu”, by Charlize Theron mogła przygotować się do swojej roli, wczuć w przeszłość swojej bohaterki.

Początkowo Miller rozważał użycie w “Furiosie” odmładzających Theron technologii CGI, by aktorka mogła powrócić do roli, ale ostatecznie zdecydował się na recasting. W wywiadzie nie zdradził kogo widzi w roli młodej wojowniczki, ale z nieoficjalnych doniesień wynika, że rozmawiał już z kilkoma aktorkami, w tym z Anyą Taylor-Joy („Split”, “Nowi Mutanci”).

 

Anya Taylor-Joy w „Split”

Filmowiec zapowiada, że do prac nad “Furiosą”przystąpi po ukończeniu zdjęć do “Trzy tysiące lat tęsknoty” (“Three Thousand Years of Longing”) z Tildą Swinton i Idrisem Elbą. Do projektu powrócą też Colin Gibson i John Seale, którzy przy „Mad Max: Na drodze gniewu” zajmowali się odpowiednio scenografią i kinematografią.

W obecnej pandemicznej rzeczywistości, gdy wszelkie prace filmowe zostały wstrzymane, Miller nie określił terminu rozpoczęcia zdjęć do “Furiosy”. Film nie pojawi się więc prędko w kinach. Wiadomo jednak, że jest następny w kolejce do realizacji.