Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Maleficent – pierwsze zdjęcie złej czarownicy

Dostepne jest pierwsze zdjęcie z aktorskiego filmu “Maleficent”, który będzie historią złej czarownicy z bajki Disneya “Śpiąca królewna”. Mamy poznać wydarzenia, który sprawiły, że stała się zła i przeklęła Aurorę. Za charakteryzacje odpowiada legendarny Rick Baker.

Za reżyserię odpowiada Robert Stromberg, dwukrotny zdobywca Oscara za scenografie filmów “Avatar” i “Alicja w krainie czarów”. Będzie to jego debiut reżyserski. Linda Woolverton (“Król Lew”, “Piękna i Bestia”) jest autorką scenariusza. Angelina Jolie, Don Hahn, Matt Smith i Palak Patel są producentami wykonawczymi.

Jest to nieopowiedziana wcześniej historia jednego z najbardziej znanych czarnych charakterów Disneya – czarownicy Maleficent (Angelina Jolie) z kultowej “Śpiącej królewny” z 1959 roku. Poznamy wydarzenia, które zalały jej serce złem i zmusiły ją do rzucenia klątwy na Aurorę (śpiąca królewna).

W obsadzie są także Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Miranda Richardson, Juno Temple i Lesley Manville. Za zdjęcia odpowiada zdobywaca Oscara, Dean Semler (“Taniec z wilkami”), za scenografię Gary Freeman (“Szeregowiec Ryan”), a za kostiumy Anna B. Sheppard (“Pianista”, “Lista Schindlera”).

Premiera zaplanowana jest na 14 marca 2014 roku.

maleficentlarge