Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Mark Hamill jako Joker?

W momencie ogłoszenia przez DC prac nad animowaną ekranizacją „Zabójczego żartu” Alana Moore’a i Briana Bollanda, fanów Batmana na całym świecie połączyło wspólne pragnienie: by głosu Jokerowi użyczył ponownie Mark Hamill. Wiele wskazuje na to, że czasem marzenia mogą się spełnić!

Nadzieje podsyca także aktor, który zamieścił na swoim Twitterze wpis, w którym mówi, że sam trzyma kciuki za ten projekt.

To nie koniec dobrych informacji. Niebawem po opublikowaniu tego wpisu, portal Collider zdobył informacje, według których okazuje się, że Hamill nie tylko pragnie ponownie wcielić się w morderczego klauna, ale podobno już zdążył to zrobić! Z nieoficjalnych wiadomości Collidera wynika, ze aktor zdążył już nagrac dialogi do filmu, którego premierę zapowiedziano na DVD w 2016 roku.

Mark Hamill zagrał Jokera m.in. w serialu animowanym „Batman”, a także w grach komputerowych z serii „Arkham Asylum”.

Komiks „Zabójczy żart” został wydany w 1988 roku. Znalazła się w nim m.in. prawdopodobna geneza pochodzenia Jokera. Dowiedzieliśmy się o losach tej postaci zanim stała się zielonowłosym psychopatą. Ta pozycja jest również jedną z najbardziej kontrowersyjnych i dyskusyjnych historii o Batmanie, ze względu na jej enigmatyczny koniec i scenę bestialskiego ataku Jokera na Barbarę, córkę komisarza Gordona.