Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Marvel i światowe hity przemysłu muzycznego w nowym projekcie graficznym

 

Choć Marvel to przede wszystkim rozrywka w postaci filmów, tak już niebawem zacznie nawiązywać do muzyki. Chcą uhonorować ikonicznie albumy muzyki rockowej dzięki świetnym grafikom, jakie już niebawem mają ujrzeć światło dzienne. Idea narodziła się w 2015 roku i to wtedy kilka najlepszych okładek, takich jak makeover „Doctora Strange” z Dr. Dre Chronic czy „Strażników Galaktyki” z Bizarre Ride 2 od The Pharcyde, zostały naprawdę dobrze przyjęte.

Teraz przyszła pora na kolejne grafiki, nawiązujące do zespołów takich jak Nirvana, The Clash, Guns N’ Roses i Blondie w wykonaniu Strażników Galaktyki, Thora, Inhumans i X-Men Blue/Gold.

We wrześniu tego roku Marvel rozpocznie świętowanie ścisłego związku pomiędzy fanami muzyki i czytelnikami komiksów dzięki pięciu wariantom okładek Marvel Rock, prosto od najbardziej znanych artystów Marvela! Będzie to unikalna i limitowana kolekcja, zostanie wydanych pięć okładek, każda będzie oddawać hołd klasykom rocka. – mówi informacja prasowa.

Okładka z Thorem autorstwa Marco Rudy’ego powstaje w oparciu o legendarną okładkę albumu The Clash, „London Calling”. Inhumans przypadli w udziale Damionowi Scottowi, który będzie tworzył okładkę w nawiązaniu do „Appetite for Destruction” od Guns N’ Roses. Strażnicy Galaktyki będą nawiązywać do albumu Nirvany, „Nevermind” dzięki Mike’owi Hawthorne’owi i Nathanowi Fairbainowi. X-Meni powiązani zostaną z „Parallel Lines” od Blondie.