Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Marvel rezygnuje z Iron Fista na rzecz Punishera?

W amerykańskich mediach pojawiły się plotki, że Marvel zarzuci produkowany przez platformę Netflix serial „Iron Fist”, a w zamian za to skupi się na projekcie „Punishera”.

Tę informację podał serwis Ain’t It Cool News. Według niego producenci „Iron Fist” negatywnie oceniają pracę scenarzystów, a oprócz tego projekt ma problemy ze znalezieniem showrunnera. Taka sytuacja źle wróży przyszłości „Iron Fist”, więc podobno twórcy mają zamiar zrezygnować z projektu i poświęcić się pracy nad solową serią o Punisherze (w tej roli Jon Bernthal).

„Iron Fist” ma być ostatnim z czterech projektów Marvela i Netflixa, które mają zaprezentować widzom genezę superbohaterów, przed ich wspólnym debiutem w mini-serii „Defenders” („Obrońcy”). Warto podkreślić, że Punisher ma pojawić się w nadchodzącym 2 sezonie „Daredevila” oraz (wspólnie z Jessiką Jones i Lukiem Cage’em) we wspomnianym crossoverze „Defenders”. Czyżby więc nie znalazło się tam miejsca dla Iron Fista?

Iron Fist zadebiutował na łamach komiksów Marvela w latach 70-tych, gdy modne były wschodnie sztuki walki. Główny bohater to Daniel Rand, który pobiera nauki walki w legendarnym K’un-L’un. Dzięki temu zdobywa moc Żelaznej Pięści, a następnie powraca do USA, by walczyć z przestępczością i pomścić śmierć swoich bliskich.

Premiera serialu „Iron Fist” została wstępnie zaplanowana na 2017 rok, więc zarówno Marvel, jak i Netflix mają jeszcze wystarczający zapas czasu, by dopracować projekt i zadecydować o przyszłości serialu.

Natomiast już 20 listopada będziemy mogli zobaczyć pierwszy sezon „Marvel’s Jessica Jones”, a w 2016 roku powraca z drugim sezonem „Daredevil” i debiutuje „Luke Cage”.