Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Matrix 4 | Warner Bros. zaprezentowało tytuł nowej odsłony

Podczas CinemaConu Warner Bros. ogłosiło tytuł czwartego filmu z cyklu „Matrix” i zaprezentowało zwiastun na zamkniętym pokazie. Nowa część będzie nazywać się „The Matrix: Resurrections” – potwierdziła się więc pogłoska sprzed kilku miesięcy.

W zwiastunie pojawia się Keanu Reeves (Neo) i Neil Patrick Harris, odgrywający rolę terapeuty. Pomiędzy dwoma bohaterami trwa rozmowa, w której Neo pyta: „Czy jest szalony?”. Na co postać Harrisa odpowiada: „Nie używamy tutaj tego słowa”. Wygląda na to, że w nowej części namiesza w uniwersum, a ta scena przywodzi na myśl początek serii, gdzie Neo nie był świadom tego, w jakim świecie się znajduje. W kolejnych fragmentach tego zwiastuna Neo spotyka Trinity czy starszą wersję Neo… Miejmy nadzieję, że niedługo trailer będzie dostępny publicznie.

Warner Bros. ogłosił prace nad czwartą częścią „Matrixa” w 2019 roku. Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss i Jada Pinkett-Smith powrócą na ekranie, aby odtworzyć oryginalne role – kolejno – Neo, Trinity i Niobe. Morfeusz (Laurence Fishburne) ma podobno nie powrócić. Co ciekawe, będzie to także pierwszy obraz, który Lana Wachowski wyreżyseruje bez swojej siostry, Lily.

Scenariusz obrazu „Matrix 4” opracowały siostry Wachowskie oraz David Mitchell („Atlas Chmur”) i Aleksandra Hemona („Projekt Łazarz”). W filmie zagrają ponadto: Christina Ricci, Jessica Henwick, Priyanka Chopra Jonas, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris i Yahya Abdul-Mateen II. Szczegóły fabuły trzymane są w tajemnicy.

Matrix


Źródło: deadline.com