Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

McConaughey o Mrocznej Wieży

Ekranizacja „Mrocznej Wieży” Stephena Kinga trwa i trzeba przyznać, że rozwija się w naprawdę dobrym kierunku. Zdjęcia z planu filmu Nikolaja Arcela wyglądają niezwykle obiecująco, a teraz Matthew McConaughey postanowił jeszcze bardziej podsycić ekscytację fanów.

McConaughey wypowiedział się na temat granej przez siebie postaci:

Cóż, właściwie to jest człowiekiem. Chcieli, żeby był bardzo ludzki i mocno stąpający po ziemi. Ale oczywiście są w Walterze mityczne proporcje dobra i zła. Ale nie chcieliśmy, żeby wyszło to zbyt fantastycznie. Pozostajemy przy człowieczeństwie. Więc dla mnie, Walter jest facetem pełnym hipokryzji.

Fani Kinga na pewno wiedzą, że Walter ma wiele imion i jest jednym z głównych złoczyńców w tworzonym przez autora uniwersum. Co ciekawe, McConaughey odmówił przyjęcia roli demonicznego Randalla Flagga w adaptacji „The Stand”, aby pojawić się w „Mrocznej Wieży”, ale… Flagg i Walter to właściwie ta sama postać w książkach Kinga. Filmy potrafią być dziwne…

Potwierdzono również, że Jackie Earle Haley zagra Richarda Sayre, „ambasadora” Dixie Pig. Dodatkowo okazuje się, że sam King był zaangażowany w tworzenie scenariusza:

Czuję się tym pochłonięty, ponieważ pisanie książek zajęło mi sporo czasu, a fani muszą być zadowoleni. Podesłano mi wiele różnych projektów i skupiliśmy się na nich. Jestem w 100% za nimi – co nie oznacza, że to zawsze będzie miało miejsce, ale to po prostu dobry sposób, żeby spróbować i dostać się do tych historii.

Premiera „Mrocznej Wieży” została zapowiedziana na 17 lutego 2017 roku.