Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Medialna burza wokół scenariusza The Batman

Nie ma wątpliwości, że nowy solowy film Mrocznego Rycerza jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji od DC i Warner Bros, co wiąże się z ogromnym zainteresowaniem medialnym i jeszcze większą presją. Ostatnio z reżyserii widowiska zrezygnował Ben Affleck, a teraz nową dyskusję wywołuje scenariusz projektu. W mediach przewijają się sprzeczne doniesienia.

 

Magazyn „Forbes” twierdzi, że skrypt jest w rozsypce i w obecnej formie nie nadaje się do realizacji. Tekst ma przejść wielkie zmiany, a prawdopodobne, że zostanie wyrzucony i napisany od nowa. Magazyn przewiduje, że w związku z tym „The Batman” trafi do kin nie wcześniej niż w 2019 roku.

W zupełnie innym tonie wypowiada się dziennikarz „Variety” Justin Kroll, który pierwszy ogłosił światu wieść o rezygnacji Afflecka z reżyserii produkcji. Według Krolla skrypt „The Batman” jest już gotowy i wzbudza zachwyt w wytwórni, a co ważniejsze u odtwórcy głównej roli. Dziennikarz nie wyklucza, że tekst czekają kosmetyczne poprawki, które nie powinny być niczym zaskakującym przy tak dużym i ważnym projekcie, a już z pewnością nie źródłem burzy i histerii jaka panuje wokół filmu.

Jak na razie ani DC, ani Warner Bros nie komentują sprawy. A tymczasem, ku uciesze fanów, w kinach gości ich inna produkcja poświęcona Mrocznemu Rycerzowi: