Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Merida waleczna – zwiastun animacji Pixara

Studio Pixar tworzące najlepiej oceniany filmy animowane ostatnich lat jak Wall-E, Gdzie jest Nemo, Ratatuj czy Iniemamocni tym razem próbuje sił w kompletnie nowym gatunku – najnowszy film animowany Merida waleczna to opowieść o córce króla osadzona w realiach fantasy.

Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, uświęcanym przez władców krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia znaczenia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

 

Wyreżyserowany przez Marka Andrewsa (Iniemamocni, Ratatuj) i Brendę Chapman (Król lew, Książę Egiptu) oraz wyprodukowany przez Katherine Sarafian (Nie przeszkadzać, Iniemamocni), film Merida waleczna to przygodowy film fantasy zrealizowany z typowo pixarowskim poczucia humoru i ciepłem. Polska premiera Meridy walecznej w 3D odbędzie się w 2012 roku.

 

{youtube width=”500″}TEHWDA_6e3M{/youtube}