Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Metal Hurlant Chronicles – oficjalny teaser

Zadebiutował oficjalny teaser oczekiwanego francuskiego serialu „Metal Hurlant Chronicles”, który fabularnie jest z pogranicza mrocznego science fiction i fantasy. Projekt jest oparty na komiksach legendarnego Moebiusa.

W obsadzie serialu są Rutger Hauer („Łowca androidów”), który pojawi się w trzecim odcinku, Joe Flanigan („Gwiezdne wrota: Atlantyda”), który pojawi się w szóstym odcinku oraz James Marsters („Hawaii 5.0”, „Buffy: Postrach wampirów”), który pojawi się w piątym odcinku. Mistrzowie sztuk walki – Scott Adkins, Michael Jai White, Matt Mullins i Darren Shahlavi także zagrają w jednym z odcinków. W 3. odcinku wystąpi David Belle, twórca parkour, którego znamy z „13 dzielnicy”.

Czasopismo „Metal Hurlant” (w USA wydane pt. „Heavy Metal”) narodziło się w 1974 roku. Odpowiedzialni za niego byli Jean „Moebius” Giraud i Philippe Druillet. W latach 70. i 80. czasopismo stało się fenomenem pop-kulturowym na całym świecie. Prezentowano w nim przeważnie mroczne, wyszukane historie z pogranicza fantasy i science fiction z domieszką erotyzmu.

Przypomnijmy, że prace nad superprodukcją serialową trwają od początku 2011 roku i zakończą się dopiero w grudniu. Każdy z pół godzinnych segmentów jest kręcony po francusku i po angielsku. Fabularnie będą to adaptacje historii, które były publikowane w czasopiśmie.

Projekt pierwotnie miał zadebiutować w kwietniu 2012 roku, także w Polsce, lecz został opóźniony ze względu na chęć dopracowania efektów specjalnych. Oficjalnie premierę wyznaczono na 28 listopada tego roku. Budżet 6-odcinkowego pierwszego sezonu wynosi 20 mln dolarów.

{youtube}VIDBn2yT_xs{/youtube}