Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Metal Hurlant – francuska superprodukcja w AXN Sci-Fi

Stacja AXN Sci-Fi ogłosiła, że w 2012 roku będzie emitować oczekiwaną francuską serialową superprodukcję z pogranicza mrocznego fantasy i science fiction. Zobacz nowe zdjęcia z jednego z odcinków z piękną Brytyjką – Kelly Brook i gwiazdą Gwiezdne wrota: Atlantyda, Joe Flaniganem. Sześcioodcinkowy sezon ma budżet ok. 30 mln dolarów.

W obsadzie serialu są Rutger Hauer (Łowca androidów), który pojawi się w trzecim odcinku, Joe Flanigan (Gwiezdne wrota: Atlantyda), który pojawi się w szóstym odcinku oraz James Marsters (Hawaii 5.0, Buffy: Postrach wampirów), który pojawi się w piątym odcinku. Mistrzowie sztuk walki – Scott Adkins, Michael Jai White, Matt Mullins i Darren Shalavi także zagrają w jednym z odcinków. W trzecim odcinku wystąpi David Belle, twórca parkour, którego znamy z 13 dzielnicy.

Czasopismo “Metal Hurlant” (w USA wydane pt. “Heavy Metal”) narodziło się w 1974 roku. Odpowiedzialni za niego byli Jean “Moebius” Giraud i Philippe Druillet. W latach 70. i 80. czasopismo stało się fenomenem popkulturowym na całym świecie. Prezentowano w nim przeważnie mroczne, wyszukane historie z pogranicza fantasy i science fiction z domieszką erotyzmu.

Przypomnijmy, że prace nad superprodukcją serialową trwają od początku 2011 roku i zakończą się dopiero w grudniu. Każdy z półgodzinnych segmentów jest kręcony po francusku i po angielsku. Fabularnie będą to adaptacje historii, które były publikowane w czasopiśmie.

Pierwszy sezon złożony z sześciu półgodzinnych odcinków będzie mieć premierę w kwietniu 2012 roku we Francji, a drugi sezon złożony z takiej samej ilości odcinków pojawi się na ekranach w listopadzie 2012 roku. Na razie wiemy, że AXN Sci-Fi także wyemituje serial Metal Hurlant w 2012 roku, prawdopodobnie niedługo po światowej premierze.

Poniżej teaser jednego z odcinków, w którym występują gwiazdy sztuk walki.

{youtube width=”500″}ErrhNdIxQ_U{/youtube}

Teaser trzeciego odcinka z twórcą parkour – Davidem Belle.

{youtube width=”500″}CzhZI1tjZUE{/youtube}

Zdjęcia z odcinka z Kelly Brook i Joe Flaniganem (Gwiezdne wrota: Atlantyda).

metal01

metal02

metal03

metal04

metal05

metal06

metal07

metal08

metal09