Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

MGM przymierza się do ekranizacji Snapshot Sandersona

Prawa do ekranizacji powieści „Snapshot” Brandona Sandersona zakupiła wytwórnia MGM. Broken Road Productions wraz z Film 360 będą odpowiedzialne za produkcję filmu. Studia niebawem rozpoczną poszukiwania reżysera projektu. Jak na razie nie wiadomo czy Sanderson będzie zaangażowany w prace nad scenariuszem.

Akcja „Snapshot” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i przedstawia historię Anthony’ego Davisa, policjanta ze specjalnej jednostki Snapshot Duty. Dzięki postępowi technologicznemu społeczeństwo ma do dyspozycji urządzenie, które pozwala rejestrować i odtwarzać zapis dnia, niemal z taką dokładnością, jakby można było się cofnąć w czasie. Snapshot jest używany również w pracy policyjnej. Zadaniem Davisa jest m.in. odtwarzanie zapisów przestępstw: rodzinnych scysji, które zakończyły się tragicznie czy odnajdowanie porzuconych przez przestępców narzędzi zbrodni. Pewnego dnia Davis natrafia jednak na tajemnicze wspomnienie zgłoszenia, które nigdy nie zostało udokumentowane. Podążając jego śladem dokonuje przerażającego odkrycia…

snapshot sanderson

Studio MGM nie jest pierwszą wytwórnią, która dojrzała potencjał i zainteresowała się twórczością Brandona Sandersona. Pod koniec zeszłego roku DMG Entertainment nabyło prawa do serii „Cosmere”, a z kolei 20th Century Fox do ekranizacji trylogii „The Reckoners”, wydawanej w Polsce jako „Mściciele”.