Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Michael Bay przeniesie na wielki ekran Lobo?

Warner Bros. od dłuższego czasu rozwija projekt kinowego widowiska, którego głównym bohaterem będzie Lobo. Wytwórnia wybrała już reżysera filmu – twórcę cyklu „Transformers”, Michaela Baya.

W mediach, dzięki portalowi The Wrap, pojawiły się informacje, jakoby Bay odbył już spotkanie z Warner Bros i przedstawił studiu swoje uwagi do fabuły napisanej przez Jasona Fuchsa. Wytwórnia postanowiła je uwzględnić i niebawem ma przedstawić Bayowi do akceptacji. Jeżeli dojdzie do kompromisu między Bayem a studiem, to możemy oczekiwać, że Bay dostanie angaż na stanowisko reżysera.

Postać Lobo została stworzona przez Rogera Slifera i Keitha Giffena. Pojawił się on po raz pierwszy z czasopiśmie „Omega Men vol. 1 #3”. W latach 90. XX wieku doczekał się swojej własnej serii wydawniczej. Lobo jest znany ze swojej porywczej natury, nie stroni od przemocy i alkoholu i początkowo miał być parodią Wolverina i Punishera. Warner Bros. chce go przedstawić jak najbardziej oryginalnie, trzymając się pierwotnej wersji – wszystko dzięki sukcesowi innego antybohatera, jakim jest Deadpool.