Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Michael Bay za sterami Robokalipsy

Film na podstawie powieści autorstwa Daniela H. Wilsona zapowiadany jest od kilku lat, a pierwotnie jego reżyserią miał zająć się Steven Spielberg. Teraz dowiedzieliśmy się, że projekt ekranizacji „Robokalipsy” przejmuje twórca serii „Transformers”, a Spielberg będzie pełnił funkcję producenta.

Oficjalny opis „Robokalipsy” Daniela H. Wilsona, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Znak w czerwcu 2011 roku:

Są wszędzie – w twoim domu, pracy, samochodzie… I wkrótce cię dopadną.
Nagle przestają działać wszystkie telefony i Internet. Z nieba spadają samoloty, a pozbawione kierowców samochody rozpoczynają polowania na ludzi. Coś przejmuje kontrolę nad komputerami, maszynami, elektrowniami i obroną wojskową.
Co się stanie, gdy cała technologia zwróci się przeciwko nam?
Czy istnieje sposób, by pokonać wroga, którego sami stworzyliśmy?
Wizja przyszłości bardziej realna niż ta, którą znamy z filmów Matrix i Terminator.

Robokalipsa

Zanim jednak Michael Bay przystąpi do prac nad „Robopocalypse” ma w planach nakręcenie innego projektu, „6 Underground”. Scenariusz tego filmu napiszą Paul Wernick i Rhett Reese („Deadpool”), zajmą także stanowisko producentów wykonawczych. Jak na razie nie zostały ujawnione szczegóły dotyczące fabuły, ale zdjęcia mają rozpocząć się latem. Docelowo „6 Underground” ma zadebiutować w kinach w 2019 roku.