Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Michael Fassbender o Assassin’s Creed

Czy „Assassin’s Creed” przełamie klątwę filmów powstających na podstawie gier komputerowych? Być może. Reżyser Justin Kurzel współpracuje w końcu z gwiazdami takimi jak Michael Fassbender oraz Marion Cotillard, których ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć razem w „Makbecie”. Sam Fassbender uważa, że „Assassin’s Creed” ma sporo wspólnego z „Matrixem”…

W wywiadzie dla Empire padły z jego ust następujące słowa:

Zawsze, gdy to robimy, to myślę o Matrixie. Ta idea pamięci DNA odróżnia go od podstawowego gatunku fantasy, ponieważ jest to coś, w co publiczność faktycznie wierzy. Podróż staje się jeszcze bardziej zaawansowana, bo znajdujesz się na pokładzie w nieco inny sposób. – podkreślił aktor.

Fassbender potwierdza, że film będzie się w dużej mierze polegał na tym, co nakręci kamera. Oglądając „Makbeta” można zauważyć, że środowisko jest wręcz namacalne. Aktor uważa, że „Assassin’s Creed” to taki „old schoolowy” film:

W naszej produkcji jest naprawdę mało zielonego ekranu, co w przypadku tego typu filmów jest rzadko spotykane. U nas pojawiają się kaskaderskie skoki między budynkami w maltańskiej stolicy zwanej Valetta. – zdradził Fassbender.

Film wchodzi do kin 21 grudnia tego roku.