Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Michael Keaton o powrocie Beetlejuice

„Sok z Żuka” to jeden z tych rzadkich filmów lat 80, który nie doczekał się sequela, choć pojawiało się już mnóstwo plotek na ten temat. Oczywiście Michael Keaton chętnie powróciłby do swojej roli, ale wątpi, czy kiedykolwiek będzie to w ogóle możliwe.

Ale próbować zawsze można. Ponoć aktor dostał nawet pewną ofertę i nigdy nie ukrywał, że pomysł ten zawsze będzie u niego mile widziany. W ciągu ostatniego roku pojawiły się już różne doniesienia – że Tim Burton potwierdził produkcję, że Winona Ryder powróci do roli Lydii, że Seth Grahame-Smith tworzy scenariusz. Ale jaka jest prawda? Póki co chyba niczego nie możemy być pewni.

Bardzo podobało mi się robienie tego filmu. Gdybym nigdy nie zrobił czegoś innego, moglibyście to wypunktować i powiedzieć: Nigdy wcześniej nie było czegoś takiego. Wiec zawsze mówiłem, żebyśmy zrobili to jeszcze raz. Ktokolwiek jest odpowiedzialny za projekt, miał okazję zrobić go przez wiele, wiele lat. Powinni po prostu pociągnąć za spust i to zrobić. Ale tego nie zrobili i nie była to wina ani Tima, ani moja. – wyjawia aktor.

Nikt o to nie dba, a potem nagle ludzie do mnie podchodzą i mówią „Słyszałem, że to robisz”, a ja czuję się tak, jakbym nie miał pojęcia o czym mówią. Chwila, zwariowałem? Czemu ludzie wciąż o tym mówią? – dodaje Keaton.