Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Międzynarodowy zwiastun produkcji Siedem minut po północy

 

Focus Features rozpoczęło nową kampanię promocyjną do filmu „Siedem minut po północy”, w ramach National Face Your Fears Day. Jeżeli do tej pory baliście się stawić czoła swoim lękom, być może teraz nadarza się ku temu okazja. Premiera filmu w niektórych kinach będzie miała miejsce dzień przed wigilią, 23 grudnia, a następnie 6 stycznia 2017 pojawi się już w większej liczbie miejsc.

Film w reżyserii Juan Antonio Bayona powstał na podstawie powieści Patricka Nessa o tym samym tytule. Jest to historia dwunastoletniego Conora (Lewis MacDougall), który żyje ze swoją schorowaną matką (Felicity Jones) i jest na każdym kroku wyśmiewany przez rówieśników. To opowieść o odwadze, utracie i wierze.

Wśród obsady zobaczymy Toby’ego Kebbella, Sigourney Weaver oraz Geraldine Chaplin. Scenariusz napisał sam Ness.

Oficjalny opis filmu:

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.