Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Millie Bobby Brown i Henry Cavill jako rodzeństwo Holmes

Platforma Netflix udostępniła w sieci nową zapowiedź adaptacji popularnej serii książek dla młodzieży poświęconych siostrze Sherlocka Holmesa. Premiera filmu „Enola Holmes” już w przyszłym miesiącu!

W rolach głównych zobaczymy Millie Bobby Brown (Enola Holmes) i Henry’ego Cavilla, który wcieli się w słynnego detektywa z Baker Street. Obok nich w filmie pojawią się też Sam Claflin (Mycroft Holmes) i Helena Bonham Carter (Eudoria Holmes, matka rodzeństwa). Za reżyserię odpowiedzialny jest Harry Bradbeer, a scenariusz stworzył Jack Thorne.

Oficjalny opis widowiska, które już 23 września zadebiutuje w ofercie Netflix:

Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes (Millie Bobby Brown) odkrywa, że jej matka (Helena Bonham Carter) opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam”. Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda (Louis Partridge). Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości.