Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Młody Dumdledore pojawi się w Fantastic Beasts 2

Odkąd na ekranach pojawił się „Harry Potter”, niemal wszędzie zaczęły krążyć plotki o tym, że Albus Dumdledore jest gejem. W końcu sama autorka serii, J.K. Rowling, oficjalnie to potwierdziła i nikogo to już nie dziwiło. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w drugiej części „Fantastycznych Zwierząt i jak je znaleźć” (a zapowiedzianych jest pięć filmów), pojawi się młody Dumbledore. Teraz okazuje się, że istnieją szanse na to, że ujrzymy jego prawdziwą seksualność.

Podczas konferencji prasowej dotyczącej filmu padło pytanie o tę postać i sposób przedstawienia jego orientacji. Oto co odpowiedziała Rowling:

Cóż, jestem zadowolona, że pojawiło się to pytanie. Chciałabym podkreśić, że to oczywiście pięcioczęściowa historia, jest wiele rzeczy do odkrycia w tym związku. Zobaczycie Dumbledore’a jako młodego mężczyznę, nieco zakłopotanego. Zobaczymy go w formacyjnym okresie życia. Jeśli chodzi o jego seksualność to będzie pełen obaw obserwując tę przestrzeń.

Jedną rzeczą jest wyjawienie fanom prawdy, a inną zaprezentowanie tego w odpowiedni sposób. Jednak Rowling czuwa nad całym projektem, więc nie powinno być problemu. Dla przypomnienia, oto co kiedyś powiedziała autorka o swoim bohaterze:

Zawsze myślałam o Dumbledorze jako geju… Zakochał się w Grindelwaldzie, a przerodziło się to w horror, kiedy Grindelwald pokazał, jaki jest naprawdę. Czy możemy stwierdzić, że to wymówka Dumbledore’a, że miłość potrafi nas zaślepić aż do takiego stopnia? Spotkał kogoś tak genialnego jak on sam, i tak jak Bellatrix, czuł się bardzo przywiązany do tej wspaniałej osoby, która potem okrutnie go zawiodła. Tak właśnie zawsze widziałam Dumbledore’a.

Premiera filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” już za kilka dni, 18 listopada!