Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Moana pojawi się we Włoszech pod innym tytułem

Disney wiąże ogromne nadzieje z ich nową animacją, „Moaną”. Podobnie jak Ci, którzy wyczekują na premierę. Okazuje się jednak, że we Włoszech film pojawi się pod zupełnie inną nazwą, a mianowicie „Oceana”. Dlaczego? Ponieważ Moana to imię słynnej włoskiej gwiazdy porno.

Choć Moana Pozzi odeszła w wieku 33 lat w 1994 roku, wciąż wiele się o niej mówi, więc wydaje się, że taka zmiana tytułu to całkiem dobry pomysł. Podobno Disney ma zająć jeszcze oficjalne stanowisko w tej sprawie, ale teoria już krąży. Jedyne podobieństwo pomiędzy Moaną Pozzi i Moaną z Disneya jest takie, że ich imię ma polinezyjskie korzenie. Disney widocznie wolałby uniknąć jakichkolwiek innych podobieństw…

„Moana” to opowieść o uduchowionej nastolatce, która wypływa na śmiałą misję, aby dokończyć zadanie swoich przodków. Spotyka niegdyś potężnego półboga Maui i razem przemierzają otwarty ocean w podróży pełnej przygód.

Jest córką wodza plemienia Tui i wyrusza w podróż, mimo że ojciec jej zabronił. Dziewczyna ma w sobie wewnętrzny ogień, a to opowieści babki zachęciły ją do wyruszenia na otwarty ocean. Ma nadzieję odnaleźć zaginioną wyspę, aby połączyć się ze swoim dziedzictwem.

Cała koncepcja zapowiada się cudownie, a towarzyszyć jej będzie muzyka skomponowana przez Lin-Manuel Mirandę, Marka Macina i OpetaięFoa’i. Premiera zapowiedziana została na 23 listopada 2016 roku.